Depilace pro ženy

Depilace pro ženy

Depilace cukrovou pastou

Jedná se o starodávnou, tradiční a dodnes nejrozšířenější metodou depilace. Cukrová pasta se pro své výjimečné vlastnosti stává stále oblíbenější po celém světě. Jde o nejšetrnější způsob depilace. Cukrová pasta nedráždí pokožku přítomností chemikálií. Vše v pastě obsažené je čistě přírodního původu. Cukrová pasta přilne k chloupkům a odumřelým kožním buňkám, a proto nehrozí poranění pokožky a také je minimalizováno riziko vzniku zarudlých zanícených pupínků.

Před depilací se nemažte 24 hodin žádným krémem. Pokud se holíte, nechte chloupky růst minimálně 10 dní – 12 dní, aby byly dlouhé minimálně 5mm (chloupky nerostou nikdy rovnoměrně, při kratší délce, např. 3 mm, budou mít některé chloupky teprve 1mm a depilace je obtížná). I když se uvádí, že tato metoda odstraní i velmi krátké chloupky, je to u silnějších chloupků pracné a efekt není přesně takový, jakého bychom chtěli docílit. Platí to v případě, že máte již nějaké depilace za sebou a chloupky jsou jemnější.

Proto prosíme, zvláště před první depilací, délku chloupků nepodceňujte, abychom dosáhli požadovaného efektu.

Někdy se stává, že kůže na nohou je příliš suchá a na pohled se „šupí“. Suchá kůže se lepí do pasty a ta se potom příliš zahušťuje a nelze s ní dosáhnout požadovaného efektu. Zkuste používat pár dní před depilací peeling, nebo jemnou masáž přírodní žínkou (lufou). Poté nohy dobře promažte, naposledy však 2 dny před depilací.

Depilace voskem

Při depilaci voskem dochází k úplnému odstranění chloupku i s kořínkem a díky tomu se chloupků zbavíte na mnohem delší dobu než při klasickém holení. Efekt depilace voskem obvykle vydrží dva až osm týdnů, což je i výrazně déle než při depilaci s použitím epilačních krémů. Nevýhodou je, že se v závislosti na citlivosti pokožky může jednat o bolestivější způsob depilace (i když bolest trvá velice krátkou dobu).

Depilace voskem se používá téměř na všechny části těla počínaje obličejovými partiemi (obočí, knírek), přes ruce, zadeček, třísla až po nejčastěji depilovanou pokožku nohou. Depilaci citlivějších oblastí jako jsou třísla, podpaží a obličejové partie je ovšem lepší přenechat odporníkům, kteří používají vosk šetrnější k pokožce.

masáž přírodní žínkou (lufou). Poté nohy dobře promažte, naposledy však 2 dny před depilací.