Jaké potraviny se vyhnout při bolestech kloubů: Seznam pro zdravé klouby

Základní složky, kterým se vyhnout při bolestech kloubů

Víte, že některé potraviny, které každodenně konzumujeme, mohou přispívat k bolestem a zánětům kloubů? Jak já sama často diskutuji s Márkem, správná strava může zázraky nejen s naší váhou, ale také s naším celkovým zdravotním stavem, včetně zdraví našich kloubů. V tomto článku se podíváme na potraviny, které by mohly vaše klouby nadměrně zatěžovat a měli byste je tedy ve vaší stravě omezit nebo dokonce úplně vyloučit.

Potraviny bohaté na puriny, jako jsou červené maso, mořské plody a některé druhy luštěnin, se ve vašem těle mění na kyselinu močovou, která může přispět k vzniku dny a zánětu kloubů. Trans-tuky, které se nacházejí v margarínech, pečivu a různých průmyslově zpracovaných potravinách, jsou dalším známým spouštěčem zánětu. Dále byste měli omezit příjem rafinovaného cukru a fruktózy, které najdete v sladkých nápojích, sladkostech a různých

Klára Benešová

Klára Benešová

Jsem Klára Benešová, odbornice na drogerii se specializací na kvalitní péči o tělo a pleť. Pracuji v odvětví dermokosmetiky již více než 10 let, kde se zaměřuji na inovativní přístupy v péči o pleť a tělo. Vedle své hlavní pracovní činnosti se věnuji psaní článků a blogů, kde sdílím své znalosti a tipy pro efektivnější péči o tělo, pleť a zdravý životní styl. Má práce a koníčky mi umožňují propojovat svou vášeň pro kosmetiku s láskou k psaní a vzdělávání ostatních.